Pielęgnacja paznokci

Olejek arganowy znalazł swoje zastosowanie również w dbaniu o paznokcie. Najczęściej poleca się go osobom ze słabymi, zniszczonymi, łamliwymi i rozwarstwiającymi się paznokciami. Można używać go w czystej formie czyli nakładać na 20 minut na umyte paznokcie, pozbawione lakieru, a następnie zmyć. Zaleca się również tworzenie domowych odżywek na paznokcie.

Pobudzanie wzrostu: Jeden zmielony ząbek czosnku wymieszaj z łyżką oleju arganowego. Nałóż na paznokcie i skórki obok nich, a następnie trzymaj przez 15 minut i zmyj zimną wodą (aby pozbyć się zapachu czosnku).

Odżywianie: Podgrzej 5 łyżek stołowych płynnego złota maroka. Wyciśnij połowę cytryny i dodaj do delikatnie podgrzanego olejku. Następnie wymieszaj. Mocz paznokcie przez 15 minut w przygotowanym wywarze.

Wzmacnianie i regeneracja: Połącz ze sobą: łyżeczkę lanoliny, kilka kropel olejku rozmarynowego, żółtko i łyżeczkę oleju arganowego. Wymieszaj ze sobą dokładnie wszystkie składniki i nałóż na całe dłonie. Warto jest założyć bawełniane rękawiczki i pozostawić tak dłonie na całą noc.

Pielęgnacja włosów

Poznaj wpływ olejku arganowego na pielęgnacje włosów

Pielęgnacja skóry

Poznaj wpływ olejku arganowego na pielęgnacje skóry

Olejek Arganowy

Kup marokańskie płynne złoto aby twoje paznokcie były mocne i zdrowe

Od 25zł!

logo_biobalance_b_b