Pielęgnacja skóry

Olej Arganowy ze względu na zawartość witaminy E, która się w nim znajduje, zapobiega procesom starzenia się skóry. Eliminuje wolne rodniki i jest silnym antyoksydantem. Ponadto z użyciem płynnego złota maroka można skutecznie walczyć z trądzikiem, ponieważ kwas linolowy oraz kawowy łagodzą podrażnienia skóry i jej stany zapalne. Ponadto olejek ma swoje zastosowanie w głębokim nawilżaniu skóry, ponieważ kwas linolowy skutecznie zatrzymuje wodę w tkankach.

Bogata zawartość olejku arganowego ma również korzystny wpływ na walkę z: Łuszczycą, Egzemą, Atopowym zapaleniem skóry, rozstępami, łupieżem, cellulitem oraz oparzeniami czy odmrożeniami skóry.

Płynne złoto maroka może być stosowany w czystej formie, a także w kremach, które je zawierają. Znane jest również stosowanie mieszaniny oleju arganowego i kwasu hialuronowego, który nawilża zewnętrzne warstwy naskórka i powoduje, że olejek może z większą łatwością dostać się głębiej.

Stosowanie samego olejku

Po umyciu twarzy i szyi nałóż kilka kropel olejku. Staraj się rozmasowywać go delikatnie. Masuj twarz przez około 2 minuty. Jeśli twoja skóra jest bardzo wysuszona możesz nałożyć podwójną warstwę. Następnie spłucz dokładnie letnią wodą. Zaleca się powtarzać czynność codziennie przed pójściem spać. Zmiany można dostrzec już po 7 dniach.

Działanie olejku na skórę jest bardzo indywidualne. Czasem wystarczy jedna kropla, czasem trzeba użyć siedmiu. Bezpiecznie jest zacząć od małych dawek i później stopniowo je zwiększać. Olejek arganowy jest bardzo wydajny i niewielka jego ilość może mocno wpłynąć na skórę.

Maseczka z owsem, miodem i olejem arganowym

Można również zrobić sobie domową maseczkę na twarz z 2 łyżeczek płatków owsianych, wody, łyżeczki miodu i łyżeczki oleju arganowego. Należy wymieszać dokładnie składniki, nałożyć na wilgotną, umytą twarz, trzymać przez 10 minut, a następnie spłukać letnią wodą.

Pielęgnacja włosów

Poznaj wpływ olejku arganowego na pielęgnacje włosów

Pielęgnacja paznokci

Poznaj wpływ olejku arganowego na pielęgnacje paznokci

Olejek Arganowy

Kup marokańskie płynne złoto aby twoja skóra była zdrowa i nawilżona

Od 25 zł!

logo_biobalance_b_b